Erkek tarafının alması gereken eşyalar

Home  >>  Genel  >>  Erkek tarafının alması gereken eşyalar

Erkek tarafının alması gereken eşyalar

Erkek tarafının alması gereken pek çok farklı ev eşyaları vardır. Genellikle ağır ve hem yükte hem de pahada ağır olan eşyaları erkek evi almaktadır. Düğün öncesi ve düğün zamanı erkek tarafının alması gereken eşyalar genel olarak ağır ve pahalı olan eşyalardır. Kız evi tarafından incik boncuk eşya oldukça fazla hazırlanmaktadır. Hayat müşterektir esasına dayanarak, kültürümüzde kız ve erkek evinin alması gereken eşyalar ayrı ayrı olarak belirlenmiştir. Bu yazıda erkek evinin alması gereken eşyaların listesini bulabilirsiniz.

Erkek tarafının alması gereken eşyalar

  • Yemek odası takımı
  • Oturma grubu
  • Salon takımı
  • Halı, perde vs.
  • Beyaz eşyalar
  • Gelinlik ve gelinin diğer masrafları
  • Düğün masrafları
  • Alyanslar

Bunların dışında İzmir düğün fotoğrafçısı giderleri de yine damat tarafından karşılanır. Bunun içerisinde düğün fotoğraf çekimleri, düğün hikayesi, düğün klip çekimleri, düğün kamerası çekimleri ve isteğe bağlı olarak düğün drone çekimi hizmeti gibi pek çok masraf da yine erkek evi tarafından karşılanmaktadır.

Düğün Fotoğraf Çekimi masrafları Kime Ait

Kız evinin alması gereken eşyalar konusunda gelinler tüm eşyalarını tamamladığı taktirde, yani çeyizini hazırladıktan sonraki tüm düğün masrafları erkek evi tarafından üstlenilmektedir. Yani bu durumda düğün sırasında yapılan fotoğraf çekimleri ve diğer masraflar erkek tarafına ait olmaktadır.

Erkek evi düğün çekiminde kullanılacak kamera hizmeti yani aktüel kamera başta olmak üzere, fotoğraf çekimi için izmir düğün fotoğrafçısı ve isteğe bağlı olarak izmir düğün hikayesi ve diğer hizmetlerin masraflarını karşılamak erkek tarafının görevidir. Ülkemizde pek çok kültürde bu şekilde uygulanmaktadır.

Bakınız: Kız tarafının alması gereken eşyalar

Bir Bildiri Var so far:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat