Düğün Fotoğrafçısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu yazıda temel olarak düğün fotoğrafçıları ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Düğün fotoğrafçısı seçerken nelere dikkat etmelisiniz ve düğün fotoğrafçıları konusunda merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.

Aşağıdaki bölümde içindekiler sayfasını görebilirsiniz. İçindekiler sayfasından istediğiniz yazıya tıklayarak ilgili bölüme zıplayabilirsiniz.

İÇİNDEKİLER

1-Düğün fotoğrafçısı fiyatları neden bu kadar farklılık gösteriyor
2-Fotoğraf Çekimine Dair Sözleşme Hazırlanması
3-Fotoğraf Tarzı Önemli

1-Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları Neden Bu Kadar Farklılık Gösteriyor

 

Düğün fotoğrafları izmir hayatımızda sadece bir kez yapabileceğiniz önemli andır ve önemli fotoğraflar arasında yer alır. Hayatımızda en önemli gün olan düğün gününüz için özel olarak hazırlanmış konsept dahilinde bir takım fotoğraf çekimleri gerçekleştirilir.

Bu fotoğraflar sizin yıllar boyu bakıp bakıp saklayacağınız albüme dönüşür. Düğün fotoğrafçısı izmir seçerken bazı fotoğrafçıların yüksek bazı fotoğrafçıların ise daha uygun fiyatlı olduğunu görebilirsiniz bu fiyat farklılıkları fotoğrafçının pakete dahil ettiği albüm modelleri, albüm kalitesi, fotoğraf sayısı, albüm sayısı, albüm çantası, gibi farklı ürün ve aksesuarlar ile birlikte fiyat konusunda çeşitlilik yaşanmasının temel sebepleridir.

murat dutlu
fotoğrafçı seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler, murat dutlu

Bu yüzden düğün fotoğrafçıları izmir arasında bir takım fiyat farklılıkları görülebilmektedir. Fiyat farklılıklarının temelinde bu yatmaktadır, her iki fotoğrafçı içinde müşteri potansiyeli aslında hemen hemen aynıdır. Çünkü müşterilerin pek çoğu yüksek fiyat fazla ürün tercih ederken, bazıları ise daha uygun fiyat ancak buna nazaran daha az ürün tercih edebilmektedir. Örnek olarak yüksek fiyatlı veren fotoğrafçı gün boyu çekim yaparken uygun fiyatlı olan fotoğrafçı 1-2 saatlik bir çekim sözü vermektedir. Bunların hepsi fiyat konusunda farklılıklara farklılıklara sebep olan temel etkenlerdir.

Tabi bunların dışında en temel faktör fotoğrafçı etkisidir. Ben fotoğrafçılığa 2010 yılında başladım, bu süreçte pek çok bu sektörde isim yapmış iyi fotoğrafçıların yanında çalıştım, dolayısıyla bu süreçte pek çok düğün organizasyonunda görev yaptım ve kendimi geliştirme fırsatını yakaladım. Sonuç olarak bunların tümü fiyata etki eden unsurlar arasında yer almaktadır.

2- Fotoğraf Çekimine Dair Sözleşme Hazırlanması

Fotoğraf çekimi yaptırmadan önce gününüzü kesinleştirdiğinizde mutlaka bir sözleşme yapın. Alıcı ve Satıcı’da bulunan bu sözleşme ile taraflar ne satın aldıklarını detaylı şekilde görebilmektedir. Sözleşme yapılması bana göre şarttır ancak herkesin kendine göre çalışma şekli mevcuttur. Sizler düğün sahipleri olarak fotoğrafçı sözleşme yapmıyorsa sözleşme yapılmasına dair öneride bulunun. Unutmayın ki söz uçar yazı kalır…

3-Fotoğraf Tarzı Önemli

Düğün fotoğrafçısı seçerken işte bu şekilde fotoğraflar istiyorum dediğiniz fotoğrafçılardan fiyat alın. Bu fotoğrafçılarla anlaştığınız zaman istediğiniz fotoğrafları veya yakın fotoğraflara sahip olabilirsiniz. Çünkü her fotoğrafçının tarzı farklıdır. Farklı tarz farklı renkler ve farklı kompozisyon anlamına gelir dolayısıyla düğün sahipleri tarzını beğenmediği bir fotoğrafçı ile çalışmak istemeyebilir bu yüzden gerek sosyal medya gerekse diğer platformlar aracılığı ile size en yakın gelen ve fotoğrafları cezbeden fotoğrafçılara yönelin.

 

Aklıma gelen temel şeyler bunlar arkadaşlar sosyal medya kullanımı oldukça önemli, fotoğrafçınızı sosyal medyadan araştırın fotoğraflarına bakın neler yapmış neler yapabilir bir göz gezdirin. Benim hakkımda detaylı bilgi almak isterseniz Murat Dutlu şu linke tıklayarak hakkımdaki her şeyi görebilirsiniz.

Leave a Comment