Düğün Fotoğraf Çekimi için Düğünden sonra mı Önce mi?

Düğün Fotoğraf Çekimi için Düğünden sonra mı Önce mi? Yoksa Düğün günü mü fotoğraf çekimi yapılmalı?

Düğün günü hayatımızda sadece bir kez şahit olabileceğimiz en anlamlı ve en özel günlerimizden birisidir. Bu duygunun vermiş olduğu heyecan ile çiftler zaman zaman gergin olabilmekte, zaman zaman ise etraflarında gerçekleşen çeşitli olaylardan dolayı bu özel günde sıkıntı yaşayabilmektedirler. En basitinden düğün günü fotoğraf çekimine çıktığınızda muhtemelen telefonlar susmayacak ve sürekli size birileri bir şeyler soracaktır.

Tüm bu sorunları göz ardı etmek çiftler için kolay değildir, bu açıdan biz “izmir düğün fotoğrafçısı” olarak çiftler için her zaman mümkünse düğünden sonra eğer vakit yoksa yada özel durumlar varsa düğünden önce müsait bir gün içinde fotoğraf çekimi yapılmasını önermekteyiz.

Sultanlar vadisi Urla
Urla sultanlar vadisi düğün fotoğrafları

DÜĞÜNDEN SONRA FOTOĞRAF ÇEKİMİ

Düğün geçtikten sonra fotoğraf çekimi yapmak çiftler için çok kolaydır, zira üstlerinden büyük bir yük kalkmış elbise kirlenecek, gelinlik yırtılacak derdi yoktur. Amcam arıyor, yengem geç kalacakmış sorunları ile uğraşmazlar bu da gerek manevi gerekse fiziksel olarak rahatlık anlamına gelmektedir. Çiftlerin yüzündeki rahatlık elbette ki fotoğraflara da en güzel şekilde yansıyacaktır.

Bu bağlamda bizler her zaman düğün geçtikten sonraki günlerde fotoğraf çekimi yapılmasını önermekteyiz.

urla düğün fotoğrafçısı
Urla düğün fotoğrafları

DÜĞÜNDEN ÖNCE FOTOĞRAF ÇEKİMİ

Eğer ki düğünden sonra müsaitlik durumunuz yoksa, iş, şehir değişikliği vs. gibi planlarınızdan dolayı düğünden önce fotoğraf çekimi yapmak istiyorsanız gayet doğru bir tercih, zira en kötü tercih düğün günü fotoğraf çekimi olurdu, düğün günü çekim yapmaktansa her zaman düğün öncesi fotoğraf çekimini tavsiye etmekteyim.

Alaçatı sokakları düğün fotoğrafları dış çekim Murat Dutlu
Alaçatı sokakları düğün fotoğrafları dış çekim Murat Dutlu, izmir düğün fotoğrafçısı, Çeşme düğün fotoğrafçısı

DÜĞÜN GÜNÜ FOTOĞRAF ÇEKİMİ

Şartlar bunu yapmaya sizi zorunlu kılıyorsa, yani ne düğün öncesi ne de düğün sonrası fotoğraf çekimi yapmak durumda değilseniz, düğün günü fotoğraf çekimi yapılmak zorunluysa planınızı iyi yapmanız gerekiyor. Zira dış alan fotoğraf çekimi biraz zahmetli ve iyi fotoğraflar çıkması için saatlerce uğraş verilen ve birkaç mekan değişikliği yapılan bir çekim sürecidir. Bu yüzden düğün günü fotoğraf çekimi yapılmak isteniyorsa, önceden gidilecek olan mekanların planı yapılması zorunludur. Kuaförden kaçta çıkılacak, kaçta hangi mekanda olunacak ve kaçta fotoğraf çekimi bitecek gibi sorulara çiftlerin önceden cevap bulması gerekiyor ki düğün günü sıkıntılar yaşanmasın. Haa bu arada düğün günü sizi arayıp, moralinizi bozacak olan ufak detaylara takılmayın  Şimdiden mutluluklar..

Yorum yaz