İzmir Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları 2022

Düğün fotoğrafçısı fiyatları talep edilen hizmete göre değişmekle birlikte fotoğrafçının sunduğu en düşük ücrete göre şekillenir. İzmir düğün fotoğrafçısı fiyatları her yıl maliyetlere göre değişmektedir. Siz de fotoğrafçı fiyatları hakkında daha geniş bilgi edinmek ve İzmir düğün fotoğrafçısı Murat Dutlu‘nun taban fiyatları hakkında fikir almak için yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

Düğün fotoğrafları ne kadar?

Aslında bu konu çok geniş bu yüzden net bir fiyat vermesi pek doğru olmayan bir konu. Düğün fotoğrafı dendiği zaman ham olarak dijital ortamda teslim, albümlü paket, düğün gününe özel hazırlıktan gece bitimine dek fotoğraf çekimi, düğün hikayesi klip çekimi, özel anlarda drone çekimi gibi pek çok farklı fiyatlandırma yapılabilecek hizmet vardır. Bu hizmetler seçilerek talep edilen hizmet üzerinden bir fiyat bilgisi paylaşılabilir. Fiyat listesi, son zamanlarda gerek dolar kuru kaynaklı yaşanan dalgalanmalar, gerekse petrol fiyatlarının artması sebebiyle ortaya çıkan ekstra ulaşım maliyetleri gibi masraflar sebebiyle her ay güncellenmektedir. İzmir düğün fotoğrafçısı ile iletişim kurarak düğün fotoğraf dış çekim fiyatlarının ne kadar olduğunu öğrenmek için telefon numarası üzerinden bize ulaşarak en düşük paket ücretleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Böylece en son güncel rakamı öğrenmiş olursunuz.

Sultanlar vadisi Urla
İzmir düğün fotoğrafları, Dış çekim pozları

Dış çekim fotoğrafları ne kadar?

Fotoğraf çekimi fiyatları bir üst başlıkta belirttiğimiz gibi talep edilen hizmete göre değişmektedir. Çiftlerimizin fotoğraf çekimi için öncelikli olarak herhangi bir fikri yoksa bizi arayarak çekim rotalarımız hakkında bilgi edinebilir. Biz, çiftlerimizin talep ettiği fotoğraflar doğrultusunda çekim rotası belirliyoruz. Standart olarak belirlediğimiz 4,5 farklı rota mevcut. Bunları çiftlerimiz ile paylaşıyor ve gerek kıyafet gerekse talep edilen fotoğraf çekimi ile uyumlu olması adına dış çekim alanlarını planlıyoruz.

Dış çekim fotoğraf çekimi fiyatları yaşanan dalgalanma sebebiyle değişmektedir, bu yüzden en doğru ve güncel fiyat bilgisi için bizi arayarak detaylı bilgi edinmeniz mümkün.

Düğün fotoğraf çekimi ne zaman yapılmalı?

Düğün fotoğraf çekimi düğünden sonra mı önce mi? daha önceden bu konuda detaylı bilgi vermiştik ancak yeri gelmişken kısaca bahsedelim, düğün fotoğraf çekimleri için mutlaka zaman belirlemek gerekir. Çiftlerin fotoğrafçı aramaya başlamadan önce albüm çekimini ne zaman yapacakları hakkında net fikre sahip olması gerekir.

Düğün günü fotoğraf çekiminin avantajları;

 • Tekrar gelinlik damatlık giyme derdi olmaz,
 • Düğünden sonra yapılmak üzere ertelenen çekimler araya plansız giren bir takım farklı işler nedeniyle daha fazla ertelenebilir, bu sebeple düğün günü iş bitmiş olur.
 • Düğünden sonra alınan kilolar sebebiyle gelinlik ve damatlığın içine giremezseniz fotoğraf çekimi sıkıntıya girer, bu yüzden düğün günü daha uygun olabilir.
 • Düğün günü taze taze heyecan ve mutlulukla o anki duygularınızı fotoğraflara yansıtmak kalıcı bir anı oluşturmak adına önemlidir. Düğünden sonra o yüzdeki ifadeler değişmektedir. Bazen bu durum olumsuz gibi nitelendirilse de düğün günü mental anlamda ciddi bir yorgunluk yaşayan kişiler için olumlu olarak da sayılabilir.
 • Düğün günü her şey hazırken 1 saatlik bir çekim yaptığınızda, düğünden sonra tekrar yeniden giyinip çekime gitme gibi bir derdiniz olmayabilir. Fakat düğün günü çıkan fotoğraflar düğünden sonraki bir çekimle kıyaslandığında sizi tatmin etmeyebilir.

Düğünden sonra fotoğraf çekiminin avantajları;

 • Düğün günü yapılan dış çekime göre çok daha fazla fotoğraf, daha uzun çekim süresi, altın saat diye tabir ettiğimiz gün batımından önceki son 1 saatlik dilimde sahilde fotoğraf çekimi yapma imkanı.
 • Gelinlik ve damatlığın yırtılma ya da kirlenme derdi olmayacağı için özgür bir şekilde içinizdeki enerjiyi dışa vurma şansı.
 • Beğendiğiniz, gitmek istediğiniz pek çok yere giderek fotoğraf çekimi yapma imkanı sunması.
 • Çok daha kreatif fotoğraflar.
 • İstediğiniz pozları ya da fotoğrafları dolu dolu çekmek için bize ait olan dolu dolu zaman.
 • Düğün stresi geçtiği için ciddi bir rahatlama, mental olarak kendinizi iyi hissetme ve yüzünüzdeki tebessümlerin artmış olması.
 • Kısacası daha keyifli, daha eğlenceli ve çok daha fazla fotoğraf çekme imkanı.
Fuar evlendirme dairesi düğün fotoğrafları
Fuar evlendirme dairesi düğün fotoğrafları, İzmir dış çekim fotoğrafçı, düğün fotoğrafçısı İzmir

İzmir dış çekim mekanları nereler?

Düğün fotoğraflarının kusursuz ve harika olmasını isteyen çiftler için mekan seçimi oldukça önemli. Mekan konusunda titiz olan gelin ve damatlarımız için bizler farklı rotalar belirledik. Bu rotalarımızı bizimle çekim yapmak isteyen çiftlerimizle paylaşıyor ve hangi rotayı tercih ederlerse ona uygun çekim planı hazırlıyoruz.

Daha önceden bu konuda geniş bir bilgi paylaşımı yapmıştım. Yukarıda yer alan linke tıklayarak düğün fotoğrafı çekimi yapılacak alanlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bizim çekimlerimizde genellikle tercih ettiğimiz alanlar Alaçatı, Urla ve İzmir çekim platosu. Ayrıca Urla’da yer alan Sultanlar vadisi yine yaz aylarında sıklıkla çekim için tercih ettiğimiz alanlardan birisidir.

1 saatlik fotoğraf çekimi ne kadar?

Düğün günü daha çok tercih edilen 1 saatlik fotoğraf çekimi paketi çiftler için ham olarak dijital teslim ya da albümlü paket olarak satın alınmaktadır. Düğün günü fotoğraf çekimi için gerekli olan planlama hakkında bilgi edinmek için bizi arayarak fiyatlar hakkında bilgi alabileceğiniz gibi ayrıca düğün günü fotoğraf çekimi hakkında neler yapılması gerektiği gibi konularda fikir edinebilirsiniz.

0553 213 96 26
MURAT DUTLU

Bu numaradan bize ulaşarak güncel fiyatlar hakkında hemen bilgi sahibi olabilirsiniz.

Düğün fotoğrafı nasıl çekilir?

Düğün fotoğraf çekimini belirleyen temel faktör çiftlerimizdir. Çiftin kıyafeti, duruşu, enerjisi gibi konular çekimin geneli üzerinde önem taşımaktadır. Biz bu konuda oldukça şanslıyız ki bu güne dek eğlenceli, enerjik çiftlerle çalıştık. Bu da daha iyi ve çok daha güzel fotoğrafların ortaya çıkmasını sağladı.

Düğün fotoğraf çekimi için en önemli konulardan birisi çok iyi bir planlama yapmaktır. Gelin ve damat ile çekimden 3-4 gün önce bir plan oluşturarak çekim için gerekli olan temel kritik öneme sahip olan konuları planlamak gerekmektedir. Düğün fotoğraf çekimi sürecinde çiftlerimizden doğal gülüş, bakış ve duruşlar istemekteyiz. Böylece çok daha doğal ve duygu dolu fotoğraflar ortaya çıkmaktadır.

urla düğün fotoğrafçısı
Urla düğün fotoğrafları

Yorum yaz